Yatarken Okunacak Dualar

Yatarken Okunacak Dualar

Yatarken Okunacak Dualar – Yatarken Okunacak Sureler

Yatarken Okunacak Dualar – Yatarken Okunacak Sureler ;Seyyid Abdülhakîm Arvâsî hazretleri buyurdu ki:
Yatağına abdestli olarak, Euzü Besmele okuyarak gir! Sağ yan üzerine kıbleye karşı yat! Sağ avucunu sağ yanağın altına döşe! Euzü Besmele ile bir Âyet-el-kürsi oku! Sonra Besmele ile, üç İhlâs, bir Fatiha, birer defa da Felak ve Nas sûrelerini oku! Sonra üç defa (Estagfirullahel’azîm ellezî lâ ilâhe illâ hü) oku! Üçüncüsüne (el-hayyel-kayyûme ve etûbü ileyh) ilave et! Sonra on kere (Tevekkeltü alellah ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh) oku! Onuncusuna (hil aliyyil azîm ellezî lâ ilâhe illâ hü) ilave et! Sonra, (Allahümmağfir lî ve li valideyye ve lil-mü’minîne vel-mü’minât), bir kere (Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammed), bir kere (Allahümme Rabbenâ âtinâ fiddünyâ haseneten ve fil âhıreti haseneten ve kınâ azâbennâr bi-rahmetike yâ Erhamerrâhimîn), üç veya on veya kırk yahut yetmiş kere (Estagfirullahel’azîm) ve bir kelime-i tevhid yani (Lâ ilahe illallâh Muhammedün resûlullah) oku! (İslam Ahlâkı)

Yatarken Okunacak Dualar

Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:
(Yatağa girince 3 defa “Estagfirullah el-azim ellezi lâ ilahe illâ hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh” okuyan kimsenin günahları, deniz köpükleri kadar pek çok olsa da, affolur.) [Tirmizî]

(Yatarken Fâtiha ve İhlas’ı okuyan, ölüm hariç, her şerden emin olur.) [Bezzar]

(Yatarken Kâfirun sûresini okuyan şirkten beri olur.) [Tirmizî]

Dualarda buluşmak ümidiyle sizlerde bol bol dua edin islami sohbet odalarımızda bulunun. Kesintisiz şekilde dualara ulaşabilirsiniz. İsterseniz soru sorabilir islami chat yapabilirsiniz. Sohbet odalarımız ücretsiz kayıtsızdır. Aklınızda şüphe olmadan tüm dini konular hakkında bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İslam Odasında ki soruları cevaplıya bilir ilim haznenizi genişletebilir diğer islam kanalındaki arkadaşlarımız ile sizlerde yarışabilirsiniz. Şimdiden Allah c.c yaptığınız ve yapacağınız tüm duaları dergahı izzetinde kabul makbul buyursun inşallah. Dualarda buluşmak ümidi ile sizleri Allaha emanet ediyorum mümin kardeşlerim  kendinize çok iyi bakın görüşmek dileğimizle gönül pınarında hep beraber buluşalım sahip çıkalım.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir